Buty gumowe – dlaczego stały się tak popularne?

Już od kilku sezonów buty gumowe cieszą się olbrzymią popularnością. Wybór tego typu obuwia jest coraz większy, a kobiety coraz częściej decydują się na ich zakup. Czy rzeczywiście warto wydawać pieniądze na gumowe buty?

Buty gumowe inaczej zwane meliskami – od nazwy firmy, która je wyprodukowała – wcale nie są wykonane ze zwykłej gumy. Wykonane są z tworzywa Mel flex, czyli kauczuku i plastiku. To sprawia, że są delikatne, giętkie i idealnie dostosowują się do stopy. Dzięki tym właściwościom są bardzo wygodne i komfortowe.

Obecnie istnieje ogromny wybór tego typu obuwia. Sandały, klapki, baleriny, a także kalosze i wysokie koturny – to rodzaje, które możemy znaleźć w różnych kolorach i kształtach. Jednak, aby cieszyć komfortem chodzenia i wysoką jakością, pamiętajmy by kupować ten rodzaj obuwia z pewnych źródeł. W tym momencie istnieje wiele różnych firm, które sprzedają podróbki tych butów. Zapewne są one tańsze, ale przez to mogą być gorszej jakości.

Jak rozpoznać oryginalne buty gumowe?

Ten rodzaj obuwia jest niezwykle często podrabiany, dlatego przed zakupem należy dokładnie sprawdzić wszystkie elementy, które by mogły o tym świadczyć. Przede wszystkim kupujcie buty u sprawdzonych sprzedawców i znanych sklepach internetowych. Jeśli wybieracie tę drugą opcje, musie dokładnie przeczytać opinie o danym produkcie. Warto także zwracać uwagę na kilka szczegółów.

Dzięki stronie Buty360.pl możesz poznać wiele ofert obuwia – sprawdź!

  1. Najprostszym sposobem na rozpoznanie, że buty nie są oryginalne, jest logo na wkładce. Niekiedy mogą one być mało zauważalne, ale warto zapoznać się wtedy z grafiką oryginalnego obuwia i porównać oba modele.
  2. Zwracaj uwagę na podeszwę. Oryginalne buty firmy Mellisa mają podane zawsze trzy rozmiarówki – europejską, amerykańską i brazylijską. Zatem inny zapis, albo brak szczegółów rozmiarówki będą świadczyć o podróbce.
  3. Bardzo ważny jest zapach. Oryginalne buty mają zapach gumy balonowej. Jest to charakterystyczna cecha tego obuwia. Zapach utrzymuje się nawet kilka lat. W podrobionych butach zapach zniknie po kilku dniach, albo nie będzie go wcale.
  4. Cena też może świadczyć o tym, że buty zostały podrobione. Za oryginał musimy zapłacić naprawdę sporo. Tańszy model obuwia można znaleźć jedynie na różnych aukcjach czy promocjach.
  5. Zwróćcie uwagę na fleki – powinny być zawsze w takim samym kolorze co buty. To bardzo ważny wyznacznik tego, czy buty są podrobione, aczkolwiek nie jest to jedyny sposób na sprawdzenie tego.

Dlaczego tylko oryginał?

Kupując oryginalne buty masz gwarancję, że na pewno będą one wysokiej jakości, a dzięki temu twoje stopy nie ucierpią, a ty będziesz czuła się komfortowo i wygodnie. Warto zadbać o oryginalne obuwie, ponieważ nie powinno ono powodować otarć, odcisków i nadmiernego pocenia stóp. Charakterystyczny zapach oraz odpowiednia wentylacja sprawiają, że stopy są w nich bezpieczne. Podrabiane buty niestety wykonane są zazwyczaj z gorszego materiału i mogą źle dopasowywać się do nogi, a przez to powodować podrażnienia i otarcia.

Post Comment