Jak czystość wpływa na nasz nastrój?

W okresie przedświątecznym mało osób ma nadmiar wolnego czasu. Po pracy jedziemy szukać prezentów dla przyjaciół i rodziny, a – jak większość sama może stwierdzić – nie jest to szybkie zadanie. Późnym wieczorem wracamy do domu i jedyne o czym marzymy to odrobina ciszy i spokoju.

Każdy kolejny dzień zbliża nas jednak do generalnych porządków. Odkładanie sprzątania na ostanią chwilę nigdy nie kończy się dobrze i już dziś powinniśmy chociaż zaplanować kiedy i czym wykonamy generalne sprzątanie. Sprzątanie domu nie musi być przykrym obowiązkiem. Wszystko zależy jak do tego podejdziemy.

Jeśli mamy dzieci to zamiast zaganiać ich do sprzątania można urządzić konkurs. Kto najlepiej posprząta swój pokój ten otrzyma nagrodę czy po prostu zajmie pierwsze miejsce w konkursie czystości. Dla dzieci jest to zdrowa rywalizacja, która pozwoli zająć się czystością w innych pomieszczeniach.

Znacznie szybciej będzie nam mijał czas przy ulubionych piosenkach czy przy rozmowie z drugą osobą. W trakcie sprzątania można pograć w jakieś gry słowne czy zagadki. Odciągając umysł od sprzątania nawet nie zauważymy jak mija czas, a efektem będzie czyste mieszkanie. Istnieje multum możliwości które możemy przy odrobinie chęci wykorzystać.

Znacznie szybciej posprzątamy mieszkanie, jeśli zastosujemy środki czystości lepszej jakości. Wtedy nie trzeba powtarzać nieskończoną ilość razy daną czynność by uzyskać oczekiwany efekt. Jeśli w sprzątaniu biorą udział wszyscy domownicy to też dłużej się zejdzie nim znowu powstanie bałagan.

Przedświąteczny okres to dla większości bardzo zabiegany i nerwowy czas. Zamiast denerwować się tym co jest nieuniknione, poprawmy sobie nastrój i zamieńmy sprzątanie w zabawę. W końcu święta są tylko raz w roku i nie ma co się denerwować tylko podejść do tego z uśmiechem na ustach.

Sprawdź General Fresh – odświeżacz powietrza, kostki do muszli toaletowej, patyczki zapachowe i wiele innych środków czystości!

 

Post Comment