Jakie meble do niebieskich ścian?

Jak dobrać meble oraz dodatki do niebieskich ścian? Czy warto zdecydować się na taki kolor? Jakich błędów aranżacyjnych unikać? Poniżej znajdziecie kilka istotnych informacji oraz wskazówek.

Niebieskie ściany najczęściej kojarzą nam się z pokojem dziecka. Warto jednak wiedzieć, że mogą być świetnym dopełnieniem również innych pomieszczeń. Do wyboru mamy mnóstwo odcieni oraz barw niebieskiego, co pozwala nam tworzenie wielu ciekawych stylizacji aranżacyjnych. Aby wnętrze wyglądało modnie i stylowo należy zadbać również o właściwy dobór mebli oraz dodatków. Na szczęście kolor ten można łączyć z wieloma różnymi barwami.

Kolor niebieskich ścian dobrze sprawdza się zarówno w salonie, jak i w sypialni. Idealnie pasuje także do łazienki. Do wyboru mamy sporą paletę odcieni niebieskiego, od błękitu, przez nieco ciemniejsze barwy, aż do granatu. Od tego jaki kolor wybierzemy zależy także dobór mebli oraz poszczególnych dodatków. Oczywiście możemy zdecydować się na połączenie kilku odcieni niebieskiego w jednym pomieszczeniu.

Błękitne ściany

Błękitne ściany pomieszczeń kojarzą nam się najczęściej z pokojem dziecka czy z łazienką. Nie należy jednak utożsamiać tej barwy wyłącznie z tymi pomieszczeniami. Błękit wygląda dobrze również w salonie, w sypialni czy w kuchni. Zastosowanie go w poszczególnych pomieszczeniach może przynieść wspaniałe efekty aranżacyjne. Błękitne ściany nadają wnętrzu świeżości, jasności oraz optycznie powiększają przestrzeń.

Poza tym odcień ten idealnie łączy się z wieloma innymi barwami. Pasują niemal do każdego stylu wnętrz. Możemy dobierać do niego różnego rodzaju dodatki, w zależności od tego jaki efekt chcemy uzyskać. Idealnie łączy się z bielą, ale także z różnymi odcieniami brązu. Dobrze jeśli pomieszczenie pomalowane na błękit będzie miało duży dostęp do naturalnego oświetlenia. W ten sposób jasny pokój będzie wyglądał jeszcze bardziej świeżo i przestrzennie.

Meble do salonu, kuchni, jadalni i innych pomieszczeń. Sprawdź Radius Centrum – http://www.radiuscentrum.pl/ – sprawdź!

Ciemniejsze barwy

Modnymi odcieniami niebieskiego jest między innymi indygo czy ciemny szafir. Ściany w tych barwach tworzą ciekawy nastrój. Należy jednak pamiętać, że mogą one nieco przytłaczać dane pomieszczenie. Ważne jest wtedy odpowiednie stonowanie ciemnych kolorów przez zastosowanie jasnych dodatków oraz mebli. Dobrym uzupełnieniem będzie biel lub błękit. Taki kolor ścian dobrze sprawdza się szczególnie w sypialni. Można również zdecydować się na pomalowanie w ten sposób tylko niektórych ścian w pomieszczeniu. W ten sposób uzyskamy ciekawy efekt i nie przytłoczymy danego wnętrza.

Na co uważać?

Niebieskie kolory ścian są wbrew pozorom bardzo uniwersalne. Możemy łączyć je z wieloma różnymi barwami. Należy jednak pamiętać o odpowiednich proporcjach oraz tonacjach. Nie należy przesadzać z ilością kontrastowych elementów.

Poza tym należy zadbać o właściwe oświetlenie poszczególnych pomieszczeń. Szczególnie jeśli we wnętrzu brakuje naturalnego światła. Dzięki temu ciemne barwy nie będą zbyt przytłaczające i nadadzą pomieszczeniu bardziej przytulnego charakteru.

One Comment - Write a Comment

  1. Niebieski dosyć trudno połączyć z jakimś konkretnym stylem wystroju wnętrz, niestety

    Reply

Post Comment