Niesłychane perły Ameryki Południowej – Peru i Urugwaj

Ameryka Południowa od zawsze zachwycała swoim orientalizmem. Podróże w te miejsca nie przystawały jednak do najbezpieczniejszych. Obniżenie przestępczości sprawiło, że turystyka zdołała się tam rozwinąć. Jednym z bardziej popularniejszych krajów stało się Peru. Tutaj odszukać można zapierające dech w piersiach góry, duże pustynie, śliczne, równikowe plaże oraz dżungle. Dzisiejsze miasta oferują znamienite noclegi i co niemiara interesujących rozrywek.

Mówiąc o Peru nie wolno zapomnieć o imponujących atrakcjach oraz odkryciach archeologicznych. Rozmaitość pejzaży jest niepospolitą atrakcją dla badaczy przyrody. Turyści mogą wędrować jednego dnia przez ośnieżone górskie wierzchołki, po czym udać się na wybrzeża. Zima w Peru trwa od czerwca do września. W tym czasie dniami jest stosunkowo ciepło, jakkolwiek w nocy temperatura jest na minusie. Deszczowe, przelotne deszcze występują od grudnia do kwietnia. Jednakże taka pogoda występuje tylko w górach, w stolicy, Limie niemniej jednak niemalże przenigdy nie pada. To samo tyczy się innych większych miast.
Ameryka Południowa czasochłonne musiała namawiać wędrowców do odwiedzenia swoich państw. Turystyka do niedawna doświadczała tam zastój. Dopiero po politycznej stabilizacji sytuacja ta ulegała flegmatycznej zmianie. Podróże do orientalnych państw stały się nawet legendarne. Takie odległe punkty od zawsze pasjonowały hobbystów kultury.
Urugwaj słynie z idealnych noclegów i bogatego miejskiego nocnego życia. To małe państwo cieszy się wysokim standardem życia mieszkańców. Przyjeżdżający ludzie nie różnią się niemalże standardem życia od tubylców. wskutek tego także kraj ten znamionuje się najmniejsza przestępczością pośród krajów latynoskich tego kontynentu.

Stolica kraju, Montevideo słynie z niesamowitego rozwoju. Odwiedzający to miejsce są nieraz zaskoczeni tak gigantycznym rozwojem gospodarczym. Urugwaj jest w następstwie tego perełką Ameryki Południowej. Przybywając tam można zmienić zdanie o całym tym orientalnym kontynencie. Niesłychanie kultowym sportem jest piłka nożna.

Post Comment