Płaszczyzna technologii

Prawdopodobnie co poniektórzy zadają sobie pytanie: z jakiej przyczyny oryginalne technologie są aż tak niebezużyteczne oraz chętnie stosowane? Otóż odpowiedzią może być fakt, że człowiek jest jednostką która została utworzona do tego, by się rozwijać. W momencie kiedy nikt nie inwestowałby w tego typu przedsięwzięcia, z całą pewnością nie byłoby dziś komputerów, telewizorów, a może nawet żarówek lub prądu elektrycznego oraz dalej egzystowalibyśmy w jaskiniach, żywiąc się surowym mięsem.

Wszelkie nowe techniki powodują pewien krok na przód, w przyszłość, a zarazem powstanie czegoś totalnie nowego.
Egzystujemy w czasach, kiedy tak właściwie codziennie pojawiają się oryginalne techniki, nowe zaawansowane sprzęty mające umilić ludziom życie, polepszyć jego jakość czy usprawnić pracę. Nie każdy człowiek ma dostęp do wszelkich zdobyczy techniki, jakkolwiek jest jedna rzecz, o której zdają sobie sprawę oraz jakiej używają obecnie prawie wszyscy – to znaczy Internet. Jest to powszechna sieć, do jakiej prawa roszczą sobie Amerykanie, a która w realności powstała we Francji, gdzie służyła jako immanentna sieć do przekazywania informacji w pewnej firmie.

Wymysł ten był tak porządny, że w ciągu paru lat opanował cały świat. Internet jest kopalnią informacji – przetestowanych bądź wątpliwych. Można tam znaleźć wszystko, co jedynie przyjdzie nam do głowy: przepisy na ciasto, na trutkę, instrukcje budowy domów lub konstruowania różnych niebezpiecznych przedmiotów. W Internecie powstają także bez ustanku nowe portale informacyjne oraz społecznościowe, gdzie ludzi entuzjastycznie dzielą się wiedzą oraz nawiązują znajomości. Dostęp ma każdy i jest on bezpłatny. Z popularności Internetu korzystają również producenci i usługodawcy, proponujący tam swoje produkty.

Z sieci korzystają politycy i szefowie państw, łącznie z Watykanem – który jakkolwiek stereotypowo jest przeciwny postępowi i nauce. Nie tak dawno były papież Benedykt XVI wszedł w oryginalną erę wysyłają pierwszą wiadomość na Twitterze!

Post Comment