W czym może pomóc doradca kredytowy?

Dzisiaj oferty kredytowe dla osób prywatnych są coraz mniej atrakcyjne. Samo otrzymanie pożyczki przez przeciętnego człowieka staje się często nieosiągalne. Stąd też ludzie coraz częściej szukają pomocy u doradcy kredytowego.

Dobra pozycja startowa

Problemy pojawiające się podczas negocjowania warunków kredytu wynikają często z kiepskiej pozycji startowej przy negocjacjach. Rzecz w tym, że wiele osób nie ma pojęcia, jakie warunki są w rzeczywistości w stanie wynegocjować. Efekt tego jest taki, że mają zbyt małe wymagania wobec banku. Pracownicy banków to wykorzystują i oferują klientom bardzo mało atrakcyjne kredyty. Doradca kredytowy ma za zadanie właśnie uświadomienie swojego klienta, czego może żądać od banku.

Przede wszystkim chodzi o ustalenie zdolności kredytowej. To właśnie ona jest decydująca, jeśli chodzi o przyznawanie kredytów. Mało kto potrafi samodzielnie poprawnie określić zdolność kredytową. Doradca kredytowy natomiast ma wiedzę, która pozwala w dużym przybliżeniu określić, na jak wysoki kredyt, z jakim oprocentowaniem ma szanse klient. Jeśli go o tym uświadomi, pozycja negocjacyjna klienta od razu jest zdecydowanie lepsza. Warto jednak zawsze mieć na uwadze fakt, że banki w różnorodny sposób mogą oceniać zdolność kredytową. Przykładowo, niektóre banki większą uwagę zwracają na zarobki, inne na stałość zatrudnienia, a pozostałe na posiadany majątek.

Doradztwo kredytowe i finansowe dla osób prywatnych, firm i przedsiębiorstw – tomaszwostal.pl

http://tomaszwostal.pl/

Pętla zadłużenia

Warto zauważyć, że doradca kredytowy pomaga nie tylko ludiom, którzy chcą zaciągnąć kredyt, niezbędny im do zakupu czegoś nowego. Wielu klientów doradców kredytowych to ludzie, którzy mają już zaciągniętych wiele kredytów, których nie są w stanie spłacać. Zadanie doradcy kredytowego w takiej sytuacji jest trudne, gdyż musi on pomóc klientowi wydostać się z pętli zadłużenia.

Pętla zadłużenia polega na tym, że aby spłacić jeden kredyt, klient zaciąga kolejne. W ten sposób w rzeczywistości jego dług rośnie. Ponadto, pożyczki zaciągane na spłatę długu często są słabo opłacalne. Jeśli bowiem ktoś ma już duże długi, to mało który bank jest chętny udzielić mu następnej pożyczki. Klienci zwracają się więc do firm pożyczkowych czy też parabanków, których kredyty posiadają wyjątkowo wysokie oprocentowania.

Rozwiązanie, jakie może zaproponować doradca kredytowy to na przykład kredyt konsolidacyjny. Polega to na tym, że wszystkie długi są niejako skupowane przez jedną instytucję. W ten sposób, spłaca się raty tylko jednemu bankowi. Jest to o tyle korzystne. że raty są w takim przypadku zdecydowanie niższe. Niemniej jednak, wzrasta koszt kredytu, gdyż spłata rozłożona zostaje na dłuższy czas. Jeśli więc dysponuje się środkami, które wystarczają na regularne spłacanie wszelkich zobowiązań kredyt konsolidacyjny nie ma sensu. Jeśli jednak pętla zadłużenia przerasta możliwości finansowe klienta, kredyt konsolidacyjny jest czasem jedynym wyjściem z sytuacji. Dobry doradca kredytowy pomaga klientowi znaleźć najbardziej opłacalną konsolidację, jak również wspiera swojego klienta w negocjacjach z bankiem.

Post Comment